Znamy laureatów powiatowych eliminacji Konkursów Recytatorskich

22 marca 2023 r. w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbyły się powiatowe eliminacje do trzech konkursów recytatorskich: XL Małego Konkursu Recytatorskiego, 46. Warszawskiej Syrenki oraz 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursach wzięli udział uczniowie ze szkół z gmin: Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew oraz Warka. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Adolf Krzemiński (przewodniczący), Marian…

Patriotyczne Wareckie Recytacje

9 listopada w „Dworku na Długiej” odbędzie się kolejna edycja konkursu „Wareckie Recytacje” o tematyce PATRIOTYCZNEJ. Do konkursu mogą zgłosić się uczniowie przedszkoli, „zerówek”, szkół podstawowych oraz szkół średnich. Lokalne konkursy recytatorskie mogą być dobrym elementem przygotowań do eliminacji ogólnopolskich konkursów, których powiatowe eliminacje odbywają się jak co roku w „Dworku na Długiej” w marcu.…

Kolejne udane „recytacje” w Dworku

  Do II Lokalnego Konkursu Recytatorskiego „Wareckie Recytacje”, który odbył się 16 stycznia 2013r. zgłosiły się 34 osoby w 5 kategoriach. Komisja konkursowa w składzie: Anna Ambroży, dr Stefan Posoch i Andrzej Zaręba zmierzyła się z nie lada wyzwaniem. Poziom konkursu było bardzo wysoki, a obrady burzliwe. Jednak udało się wyłonić zwycięzców: RECYTACJA/POEZJA: Kat. „przedszkole i zerówki”…

Będą konkursy recytatorskie

22 marca w „Dworku na Długiej” odbyło się spotkanie z nauczycielami placówek oświatowych z terenu gminy Warka. Rozmawiano o organizacji cyklicznych konkursów recytatorskich dla dzieci i młodzieży z gminnych szkół. Uzgodniono iż pierwszy z nich odbędzie się pomiędzy 1 a 11 listopada 2012 i będzie dotyczył poezji patriotycznej (dla kategorii: szkoły podstawowe 4-6, gimnazja i…

Recytujmy wiersze

22 marca o godz. 14:00 w Dworku na Długiej odbędzie się spotkanie związane z organizacją od września cyklicznych konkursów recytatorskich dla dzici i młodzieży. Na spotkanie na którym dyskutowana będzie formuła takich konkursów zaproszeni zostali za pośrednictwem dyrektorów szkół poloniści, opiekunowie szkolnych teatrów i inni nauczycieli chcący propagować rozwój literacko-sceniczny młodego pokolenia.