9 grudnia 2025 roku, w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, odbył się wykład pt. „Kolęda w Kulturze Świata”, wykład poprowadził Pan Igor Pogorzelski. Temat ten był prawdziwą muzyczną podróżą przez tradycje i zwyczaje związane z kolędowaniem, ukazał historie, pochodzenie światowych kolęd od dawnych czasów aż po współczesne wykonania Pieśni Bożonarodzeniowych.
Wykład nie ograniczał się tylko do teorii Pan Igor zaprezentował także fragmenty najpiękniejszych kolęd z różnych zakątków, które pozwoliły uczestnikom poczuć magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
To spotkanie było doskonałą okazją do zgłębienia tematu kolęd w kontekście muzycznym i kulturowym.
Wszystkich studentów zapraszamy na najbliższe wykłady, które odbywają się we wtorki o godz. 10:00 w sali nr 48 w Centrum Sportu i Rekreacji. Seniorów, nie będących jeszcze w UTW a chcących poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do kontaktu z Dworkiem na Długiej lub członkami Uniwersytetu.









