20 marca 2013 roku w Dworku na Długiej w Warce odbyły się powiatowe eliminacje trzech konkursów recytatorskich dla dzieci i młodzieży z gmin: Chynów, Magnuszew, Grabów nad Pilicą oraz Warki.
Komisja konkursowa w składzie: Adolf Krzemiński (przewodniczący), Marian Popis i Marek Szlufarski (wszyscy z radomskiego Towarzystwa Kultury Teatralnej) przesłuchali aż 83 uczestników startujących w 3 konkursach – 30. Małym Konkursie Recytatorskim, 36. Warszawskiej Syrence oraz 58. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W pierwszych dwóch konkursach uczestnicy prezentowali jedynie recytacje a w ostatnim dodatkowo – poezję śpiewaną i formę „Wywiedzione ze słowa”. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia oraz dodatkowo zakwalifikowała 12 uczestników do kolejnych etapów konkursów – w Radomiu i Warszawie.
Nagrody książkowe ufundowały samorządy gmin z których uczestnicy startowali w konkursach, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
XXX MAŁY KONKURS RECYTATORSKI
I. Kategoria „przedszkole/zerówka” – 13 uczestników
Nie zostały przyznane żadne promocje do kolejnego etapu.
Wyróżnienia:
- Nadia Mydłowska
- Julia Paradowska
- Kinga Talaga
- Agata Marciszewska
- Amelia Konarska
- Anna Rogozińska
II. Kategoria „szkoły podstawowe (kl. 1-4)” – 24 uczestników
Kwalifikacja do kolejnego etapu, do Radomia:
- Klaudia Jaszczerska
- Tomasz Marchewka
- Damian Nowakowski
- Diana Wrzesińska
Wyróżnienia:
- Gabriela Malowaniec
- Kuba Osiński
- Martyna Osińska
- Mateusz Szcześniak
- Wiktoria Szczepanik
- Patrycja Tomasik
III. Kategoria „szkoły podstawowe (kl. 5-6)” – 9 uczestników
Kwalifikacja do kolejnego etapu, do Radomia:
- Sebastian Lech
Wyróżnienia:
- Zuzanna Dzikowska
- Kamila Kuźnia
- Zuzanna Strus
IV. Kategoria „szkoły gimnazjalne” – 18 uczestników
Kwalifikacja do kolejnego etapu, do Radomia:
- Martyna Gronek
- Zuzanna Korc
- Marta Wodzińska
Wyróżnienia:
- Karolina Durajczyk
- Magdalena Giza
- Natalia Mglej
- Aleksandra Nowakowska
- Aleksandra Rękawik
- Marta Stankiewicz
- Kinga Żurawska
Kolejny etap XXX Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w Radomiu 11 kwietnia o godz. 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury AMFITEATR, Scena Obozisko (ul. Śniadeckich 2).
36. KONKURS „WARSZAWSKA SYRENKA” – 10 uczestników
Kwalifikacja do kolejnego etapu, do Warszawy:
- Sebastian Krakowiak
- Aleksandra Nowakowska
Wyróżnienia:
- Filip Kucharczyk
- Jakub Pytel
- Marta Stankiewicz
Kolejny etap 36. Warszawskiej Syrenki odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12)
58. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – 9 uczestników
Kwalifikacja do kolejnego etapu, do Radomia:
- Angelika Brynda
- Klaudia Cichońska
Wyróżnienia:
- Patrycja Tkaczyk
- Aleksandra Krawiec,
Kolejny etap 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w Radomiu 13 kwietnia o godz. 10:00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galeria „ŁAŹNIA” (ul. Żeromskiego 56)
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH ETAPACH.
[nggallery id=174]