Wernisaż prac członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce

Marysia Sadowska w “Dworku na Długiej”W piątek 29 stycznia o godzinie 18:00 „Dworek na Długiej” zaprasza na wernisaż prac członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce. Słuchacze Uniwersytetu zaprezentują swoje rozliczne uzdolnienia. Na ekspozycję, którą będzie można oglądać do 21 lutego, złożą się: obrazy, hafty richelieu i krzyżykowy, pisanki, stroiki na każdą okazję i wyroby dziewiarskie.
Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Centrum Sportu i Rekreacji od 2006r.Od tego czasu opiekunem i dobrym duchem „uczelni” jest pracownica CeSiR, pani Grażyna Jagiełło. W zajęciach Uniwersytetu, które odbywają się co wtorek, stale bierze udział 20 osób. W minionym semestrze wysłuchały one wykładów na wiele interesujących tematów (m.in. o starożytnym Egipcie, historii Warki i jazzie). Uczestnicy UTW stale biorą udział w wernisażach i koncertach odbywających się w Dworku. Podczas jednego ze spotkań ustalono termin wystawy, która będzie pokazem talentów słuchaczy Uniwersytetu.
Swoje prace zaprezentują: Krystyna Pączek – pisanki, stroiki, Wiesława Gos – wyszywanki ściegiem łańcuszkowym, Barbara Wojciechowska – rysunek, malarstwo, Danuta Życka – malarstwo, Ewa Zalewska – malarstwo, Stanisława Staszewska – haft ręczny richelieu, Honorata Szczepanik – robótki dziewiarskie, Halina Knyzio – robótki dziewiarskie, Barbara Grzejszczak – haft krzyżykowy.