W poniedziałek 10 maja o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich miłośników jazzu na prawdziwą jazzową ucztę. Na scenie Wareckiego Klubu Jazzowego wystąpi zespół BLACK JAZZ WHITE SWINGIN. (Ryszard Kwaśniewski-cl, ss, as, skrzypce, Zbigniew Jaremko-ts, ss, Wojciech Kamiński-piano, Dariusz Ziółek-gb, Robert Barczyński – instrumenty perkusyjne, Filip Jaremko-dr).
Zespół został powołany do jazzowego życia w drugiej połowie 2008r. i od tego czasu brał udział w kilku festiwalach w Polsce, ma za sobą dwie trasy koncertowe i występ na I Europejskich Spotkaniach Tradycjonalistów.
Wczesną jesienią 2009r. do zespołu dołączył znakomity muzyk Zbigniew Jaremko. Od początku istnienia w zespole gra Ryszard Kwaśniewski (klarnet, saksofon, alt i skrzypce). Założycielem zespołu jest Robert Barczyński, który od lat popularyzuje jazz tradycyjny, m.in. jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali w Augustowie i Giżycku. Od tego roku okazjonalną współpracę z zespołem podjął pianista Wojciech Kamiński.
Zespół gra w klimatach stylu swing w jego nowoczesnej odmianie. W repertuarze zespołu znajdują się standardy D. Ellingtona, G. Gershwina, W.C. Handego i innych wyśmienitych twórców tego gatunku jazzu.
Wstęp wolny.
Zbigniew Jaremko to wszechstronnie wykształcony muzyk, ukończył Wydział Muzykologii Średniowiecznej na ATK a także wydział teorii i kompozycji PWSM w Warszawie. Multiinstrumentalista – klarnecista, saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor i aranżer. W 1966, jeszcze w okresie studiów, rozpoczął grać w zespole dixielandowym Hagaw. Przez kilka kolejnych lat (1967-71) był członkiem zespołu Old Timers, z którym wziął udział w festiwalu Jazz Jamboree’67 oraz Jazz nad Odrą’68, gdzie zespół zdobył I nagrodę w kategorii zespołów tradycyjnych. Był także muzykiem Big Bandu Stodoła.
W 1971 zaskoczył słuchaczy, zakładając swój pierwszy, własny zespół Jazz Carriers i zupełnie zmieniając stylistykę swojej muzyki. Do współpracy zaprosił: Zbigniewa Kitlińskiego – perkusja, Mariana Komara – kontrabas, Henryka Miśkiewicza – saksofon altowy i Pawła Perlińskiego – fortepian. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy i krytyków, czego dowodem były laury festiwalu Jazz nad Odrą’72 oraz koncerty na zagranicznych festiwalach. Kiedy w 1975 roku
Jazz Carriers zawiesił działalność estradową, Zbigniew Jaremko podjął współpracę (1975-78) z grupą Krzysztofa Sadowskiego i Kwintetem Alber -Strobel. Ale już w 1978 współtworzył – drugi znaczący w historii polskiego jazzu zespół – Sun Ship. Nie przeszkadzało mu to pisać, aranżować i grać także w z Orkiestrą Polskiego Radia i TV Studio S-1(Andrzeja Trzaskowskiego, Studiem Jazzowym Polskiego Radia, grupą Swing Session. Dla potrzeb koncertów i nagrań tworzył okazjonalne zespoły, które zawsze zyskiwały poklask słuchaczy i krytyków. Swoim doświadczeniem dzielił się z młodymi adeptami jazzu, prowadząc zajęcia podczas Warsztatów Muzycznych w Chodzieży. Był stypendystą Manhattan School of Music (w klasie kompozycji i aranżacji Boba Brookmeyera).
Po latach doświadczeń z jazzem nowoczesnym powrócił do korzeni, nawiązując w 1993 współpracę z grupami: Sami Swoi i Casino Band w Baden – Baden (Niemcy). Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, tematów jazzowych i piosenek o nowoczesnej linii melodycznej i harmonii.