Warka w tym roku obchodzi jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich. Z tej okazji wiele organizacji i instytucji organizuje specjalne wydarzenia, które mają uświetnić ten szczególny czas. Klub Kajakowy KOREK Warka wspólnie z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej”, przy wsparciu licznych organizacji, instytucji i firm wymienionych poniżej zorganizował imprezę kajakową „700 kajaków na 700-lecie Warki”.
Niepewna pogoda, która ma największy wpływ na turystykę kajakową, nieco pokrzyżowała pierwotne założenia organizatorów, niemniej jednak tytułowe 700 kajaków udało się osiągnąć w weekend 17-18 lipca. Cieszy fakt iż w działania włączyło się aż 11 lokalnych firm kajakowych, które zajmowały się kompleksową logistyką uczestników wydarzenia. Każdy turysta otrzymał specjalnie przygotowane gadżety – czapeczkę z logo „Warka 700 lat”, pamiątkowy magnes oraz zestaw materiałów promocyjnych związanych z nadpilicznym grodem. Pierwsze kajaki z Bud Michałowskich wypływały już o godzinie 10:00, a ostatnie rozpoczynały swój start nawet po 13:00. W Warce na kajakarzy czekały muzyczne niespodzianki na Kempingu nad Pilicą, gdzie na scenie usłyszeć można było kilka godzin szantowej uczty. Wystąpił zespół EKT GDYNIA oraz Piotr Kostka-Godecki. Zabawa, śpiewy oraz tańce trwały do późnych godzin nocnych.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Organizator: Klub Kajakowy KOREK Warka
Współorganizator: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce
Partnerzy:
- Samorząd Warki
- Powiat Grójecki
- Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Program „Działaj Lokalnie”
- Kemping nad Pilicą
- Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
- Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
- Firmy kajakowe:
- AKKA Kajaki
- AMK Spływy Kajakowe
- Kajaki24
- Kajaki Aster
- Kajaki Warka
- Kajakpatrol
- Kajakowa Warka (Event4Active)
- Kajakowanie Warka
- Nadpilice.pl
- Spływy Warka
- STER Warka
Projekt „700 kajaków na 700-lecie Warki” zrealizowany został przez Klub Kajakowy KOREK Warka dzięki dotacji z Powiatu Grójeckiego i dotacji Programu „Działaj Lokalnie”. Program “Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacja mogła być przyznana dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, firmy DELTIMA, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., GIK „Dworek na Długiej” oraz mieszkańców przekazujących 1% podatku.
KK KOREK Warka
Aby zapoznać się z galerią zdjęć KLIKNIJ TUTAJ.